Forum Dobrego Designu to wyjątkowe spotkanie architektów, projektantów oraz producentów i dystrybutorów wyposażenia wnętrz, jak również ludzi zawodowo związanych z szeroko pojętym designem. Kogo w tym roku zobaczymy i posłuchamy 6 grudnia? Zobaczcie!
Future of design – to hasło przewodnie tegorocznego Forum Dobrego Designu, które odbędzie się 6 grudnia 2017 roku w Warszawie. Już dziś warto zarezerwować ten termin! 900 gości, architektów, projektantów wnętrz, designerów, kilkudziesięciu prelegentów, liczne debaty, dyskusje i rozmowy o designie – Forum Dobrego Designu to najlepsze miejsce, aby zaprezentować swoją markę. Zapraszamy również do zgłaszania produktów w konkursie Dobry Design 2018 – wyniki zostaną ogłoszone w trakcie imprezy. Zachęcamy do współpracy i współtworzenia naszego projektu!
Kto będzie gościem specjalnym wydarzenia?
René Hougaard
René Hougaard (rocznik 1977) ukończył studia z zakresu architektury i wzornictwa w duńskiej Aarhus School of Architecture w 2003 roku. Współpracował z wieloma producentami mebli, pracował także dla międzynarodowej firmy Designit A/S.
W 2014 roku założył własne studio projektowe Arde. W jego portfolio są projekty dla uznanej duńskiej marki BoConcept, a także dla innych marek związanych przede wszystkim z branżą meblową: Mogens Hansen Furniture, Newworks, Nuance Scandinavia, Haslev Furniture, Magnus Olesen, Wendelbo.
Pete Kercher
Założyciel Europejskiego Instytutu Projektowania i Niepełnosprawności oraz ambasador organizacji Design for All Europe. Członek kilku komitetów naukowych, konsultacyjnych i redakcyjnych oraz juror międzynarodowych konkursów. Autor licznych artykułów. Konsekwentnie wierzy, że design jest w stanie rozwiązać wiele problemów wynikających z życia w ciągle zmieniającym się społeczeństwie i świecie. Opracował i rozpoczął cykl międzynarodowych konferencji poruszających temat dostępności współczesnego świata dla wszystkich, w tym także dla osób niepełnosprawnych: Culture for All (2005), Work for All (2006), Tourism for All (2007) i Cities for All (2011).
Obecnie związany z wieloma róznorodnymi projektami z dziedziny designu, rewitalizacji przestrzeni miast, turystyki i dziedzictwa kulturowego Europy. Pracuje także jako wykładowca w dziedzinie projektowania dla wszystkich na wielu europejskich uczelniach. Współpracuje z krajowymi, regionalnymi i lokalnymi rządami w kilku krajach europejskich, doradzając w zakresie integracji społecznej, rozwoju miast i alternatywnych modeli rozwoju gospodarczego.
Giovanna Carnevali
Giovanna Carnevali to włoska architekt i niezależna konsultantka. Dziedziny, w których się specjalizuje, to architektura współczesna i rozwój miast, dziedzictwo kulturowe i kuratorstwo, a także zarządzanie instytucjami zajmującymi się architekturą współczesną w Europie. Giovanna Carnevali obecnie pełni funkcję dyrektora ds. konkurencji w firmie Strelka KB, niezależnym przedsiębiorstwie zajmującym się doradztwem architektonicznym, które tworzy wizje miast przyszłości i stara się zapewnić światu lepsze jutro.
W latach 2012–2015 była dyrektorem Fundacji Miesa van der Rohe w Barcelonie (Hiszpania), a także przewodniczącą kapituły Europejskiej Nagrody Architektonicznej im. Miesa van der Rohe, którą przyznaje się najlepszym projektom europejskiej architektury współczesnej.
Tomasz Pągowski
Projektant, kreator, wyznawca konstruktywnego szaleństwa. W programie „Remont w 48h” Tomasz Pągowski urządził już osiemdziesiąt różnych przestrzeni. Dyrektor kreatywny agencji IMATHOME. Ukończył studia na wydziale Konserwacji Drewna Zabytkowego SGGW/ASP. Był jurorem w programie „Bitwa o Dom” w TVN. Obecnie siódmy sezon prowadzi program „Remont w 48h” na antenie Domo+.
Dodaj komentarz