Bogusław Barnaś prelegentem Forum Dobrego Designu 2018

Bogusław Barnaś prelegentem Forum Dobrego Designu 2018

Przez magazyn Wallpaper został zaliczony do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów świata. Projektuje zarówno odwołując się do rodzimych tradycji, jak i korzystając z najnowszych technologii. 6 grudnia Bogusław Barnaś opowie w trakcie FDD 2018 o zaletach i wadach inteligentnych rozwiązań w domach.

Bogusław Barnaś ukończył Architekturę na PK oraz FH Muenster w Niemczech. W 2009 założył BXBstudio skupiając doświadczenie zdobyte m.in w Londynie u Normana Fostera. W latach 2012-2017 wykładał na KAAFM. W 2013 nominowany do nagrody Z:A Award za projekt Domu Zagrodowego. W 2014 zaliczony do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów świata wg wydawnictwa Wallpaper*. W tym samym roku nagrodzony przez World Architecture Community za projekt One Tree House. W 2015 roku nagrodzony przez World Architecture Community za projekt Domu Artysty oraz Domu Koreańskiego – Centrum badmintona w Korei Południowej. W 2015 w gronie 15 najlepszych polskich architektów przed czterdziestką wg Property Design. W roku 2018 otrzymał nagrodę „Architekci Małopolski 2017” za projekt Małopolskiej Chaty Podcieniowej oraz PLGBC Green Building Awards za najlepszy projekt ekologiczny dla Eco Warsaw Tower. W tym samym roku Property Design umieściło BXBstudio na liście 25 najpopularniejszych polskich biur architektonicznych, a projekt Eco Warsaw Tower na liście dziesięciu najbardziej ekologicznych inwestycji w Polsce.

W swojej działalności projektowej czerpie inspirację z rodzimych tradycji m.in. stylu zakopiańskiego, drewnianej architektury sakralnej – kościółków zrębowych, sztuki ludowej, odwołuje się do bogatej polskiej kultury, przetwarzając historyczne motywy w nowoczesny współczesny design.

6 grudnia w trakcie Forum Dobrego Designu Bogusław Barnaś weźmie udział w sesji dyskusyjnej „Smart-wnętrza – inteligentna rewolucja pod dachem”.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *