Przez magazyn Wallpaper został zaliczony do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów świata. Projektuje zarówno odwołując się do rodzimych tradycji, jak i korzystając z najnowszych technologii. 6 grudnia Bogusław Barnaś opowie w trakcie FDD 2018 o zaletach i wadach inteligentnych rozwiązań w domach.
Bogusław Barnaś ukończył Architekturę na PK oraz FH Muenster w Niemczech. W 2009 założył BXBstudio skupiając doświadczenie zdobyte m.in w Londynie u Normana Fostera. W latach 2012-2017 wykładał na KAAFM. W 2013 nominowany do nagrody Z:A Award za projekt Domu Zagrodowego. W 2014 zaliczony do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów świata wg wydawnictwa Wallpaper*. W tym samym roku nagrodzony przez World Architecture Community za projekt One Tree House. W 2015 roku nagrodzony przez World Architecture Community za projekt Domu Artysty oraz Domu Koreańskiego – Centrum badmintona w Korei Południowej. W 2015 w gronie 15 najlepszych polskich architektów przed czterdziestką wg Property Design. W roku 2018 otrzymał nagrodę „Architekci Małopolski 2017” za projekt Małopolskiej Chaty Podcieniowej oraz PLGBC Green Building Awards za najlepszy projekt ekologiczny dla Eco Warsaw Tower. W tym samym roku Property Design umieściło BXBstudio na liście 25 najpopularniejszych polskich biur architektonicznych, a projekt Eco Warsaw Tower na liście dziesięciu najbardziej ekologicznych inwestycji w Polsce.
W swojej działalności projektowej czerpie inspirację z rodzimych tradycji m.in. stylu zakopiańskiego, drewnianej architektury sakralnej – kościółków zrębowych, sztuki ludowej, odwołuje się do bogatej polskiej kultury, przetwarzając historyczne motywy w nowoczesny współczesny design.
6 grudnia w trakcie Forum Dobrego Designu Bogusław Barnaś weźmie udział w sesji dyskusyjnej „Smart-wnętrza – inteligentna rewolucja pod dachem”.
Dodaj komentarz