Designer patrzy na świat bez uprzedzeń: Rick Tegelaar gościem specjalnym FDD 2018

Designer patrzy na świat bez uprzedzeń: Rick Tegelaar gościem specjalnym FDD 2018

Sam o sobie mówi, że lubi pracować z „niedocenianymi” i przemysłowymi materiałami, takimi jak druciana siatka czy drewno odpadowe. W trakcie tegorocznego Forum Dobrego Designu Rick Tegelaar, designer i wynalazca z Holandii opowie, jak zrównoważone projektowanie może zmienić świat na lepsze.

Rick Tegelaar (ur. w  Rotterdamie w 1986 roku) ukończył z wyróżnieniem wydział projektowania produktu ArtEZ Arnhem w Holandii. Od 2011 roku prowadzi z sukcesami własne studio projektowe Atelier Rick Tegelaar.

Prawdziwym wyzwaniem jest dla mnie znalezienie nowatorskich form, i zastosowań, które sprawią, że dawne, czasem zużyte materiały i przedmioty zyskają nowe oblicze, całkiem odmienne od poprzedniego – dodaje. Podstawą jest w tym wypadku spojrzenie na przedmioty i materiały, które nas otaczają bez uprzedzeń. 

W swojej pracy projektowej Rick Tegelaar często wchodzi w rolę niemalże naukowca czy wynalazcy, projektując i wdrażając nowe urządzenia, narzędzia i technologie, tak aby z istniejących materiałów stworzyć coś zupełnie nowego. Lubi projektować oświetlenie, ale wśród jego produktów znaleźć też można meble. We współpracy z Arno Geesink (na potrzeby holenderskiego festiwalu poświęconego zrównoważonemu projektowaniu) stworzył także projekt mobilnej wieży ciśnień, która pomaga w ekologiczny sposób korzystac z tzw „szarej wody”.

Rick Tegelaar będzie jednym z Gości Specjalnych tegorocznego Forum Dobrego Designu. Weźmie udział m.in. w dyskusji inaugurującej wydarzenie, a poświęconej ważnym kwestiom zrównoważonego projektowania.

Forum Dobrego Designu 2018 – jedno z największych w Polsce wydarzeń poświęconych tematyce designu odbędzie się 6 grudnia 2018 r. w Warszawie! To już szósta edycja spotkania dla architektów, projektantów, producentów i dystrybutorów wyposażenia oraz wszystkich, którzy kochają dobry design.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *