FDD 2018: Katarzyna Kraszewska o kobietach w świecie designu i architektury

FDD 2018: Katarzyna Kraszewska o kobietach w świecie designu i architektury

Historia polskiego wzornictwa to także historia kobiet – utalentowanych, zaangażowanych i pełnych pasji. O wzór do naśladowania w świecie architektury i designu oraz o wyzwania, jakie stoją przed kobietami w tej branży zapytaliśmy Katarzynę Kraszewską, projektantkę wnętrz, która 6 grudnia będzie prelegentką Forum Dobrego Designu.

Moją inspiracją ostatnimi czasy jest Barbara Hulanicki, która stworzyła tzw. Bibę, awangardę w latach 60-tych XX wieku. Obecnie projektuje domy na Florydzie. To bardzo dobry wzór dla takich osób, jak ja – mówi Katarzyna Kraszewska.

Jak podkreśla, problemy związane z płcią nie omijają świata architektury. – Kobiety architektury i designu muszą się mierzyć z problemem stereotypów: z tym, że kobieta nie jest tak twarda i skuteczna jak mężczyzna oraz nie jest tak sfokusowana na cele. Jest to nieprawda. Kobieta może być silna, ale też delikatna, a domowa mama może być również skuteczną bizneswoman. Obalanie stereotypów i pokazanie, że jesteśmy multifunkcjonalne to największe wyzwania, z jakimi musimy się zmierzyć. Wszystko jest w naszych głowach, jesteśmy w stanie zrobić bardzo dużo – mówi Katarzyna Kraszewska.

6 grudnia w trakcie Forum Dobrego Designu Katarzyna Kraszewska weźmie udział w sesji tematycznej „Kobiety w designie”.

Forum Dobrego Designu – jedno z największych w Polsce wydarzeń poświęconych tematyce designu! To już szósta edycja spotkania dla architektów, projektantów, producentów i dystrybutorów wyposażenia oraz wszystkich, którzy kochają dobry design. Już dziś warto zarezerwować ten dzień!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *