FDD2018: Co design może zrobić dla środowiska i lepszej przyszłości naszych dzieci?

FDD2018: Co design może zrobić dla środowiska i lepszej przyszłości naszych dzieci?

Jeśli jako konsumenci i uczestnicy rynku nie wprowadzimy radykalnych zmian, w ciągu kilkudziesięciu lat czeka nas ekologiczna katastrofa, mówi architekt i designer Robert Majkut. Co designerzy mogą zdziałać dla lepszego świata? O tym już 6 grudnia w trakcie sesji inaugurującej Forum Dobrego Designu 2018.

Robert Majkut – wizjoner, designer, ekspert w projektowaniu dla biznesu, Dyrektor Generalny w firmie Robert Majkut Design, współwłaściciel firmy, współtwórca marki i główny projektant cenionej na świecie marki Whaletone Ltd. Robert Majkut był wielokrotnie wyróżniany za swoją pracę przez środowiska branżowe i dziennikarskie, m.in. w 2004 roku utytułowany przez British Council wyróżnieniem „Rising Star” i w 2007 nominowany do Elle Style Awards w kategorii „dobry design”, jedna z najbardziej kreatywnych osobowości w Polsce wg magazynu Brief, utytułowany polski designer, ekspert w prestiżowej grupie THINKTANK, laureat nagrody European Property Awards 2015–2016 oraz w 2016 -2017, wykładowca i felietonista.

Robert Majkut wraz z dziennikarką Anną Senkarą będzie moderatorem sesji dyskusyjnej, która otworzy tegoroczne Forum Dobrego Designu. Jej uczestnicy porozmawiają czy w kulturze masowej konsumpcji i przesytu zielony design i architektura, recykling i oszczędzanie mogą być czymś więcej niż trendem, ale całościowym pomysłem na życie. Czym jest design zrównoważony? Jak działania proekologiczne ze strony designerów, architektów i producentów mogą faktycznie zmienić i zmieniają oblicze naszych domów, miast, społeczności.  Jaka czeka nas przyszłość?


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *