Irina Grishina na FDD 2018: zobaczcie projekty utalentowanej designerki

Irina Grishina na FDD 2018: zobaczcie projekty utalentowanej designerki

Projektuje fantastyczną ceramikę, przedmioty codziennego użytku, fotografuje. Razem z Olgą Milczyńską prowadzi pracownię projektową August. Jedną z prelegentek FDD 2018 będzie Irina Grishina.

Irina Grishina, urodzona w 1988 w Pietropawłowsku Kamczackim. Ukończyła studia ekonomiczne w Rosyjskiej Akademii Handlu Zagranicznego. Od lat zajmuje się fotografią, dzięki której w 2012 roku znalazła się w Polsce, kiedy po wygraniu międzynarodowego stypendium rozpoczęła studiowanie wzornictwa w School of Form w Poznaniu, a w 2016 roku studia na Akademii Fotografii w Warszawie. Fotografia służyła jako pomoc w projektowaniu, pozwalała lepiej obserwować świat i zachowanie ludzi, a potem przekładać te obserwacje na projekty. Ceramika pojawiła się przypadkiem, zachwyciła swą taktylnością, zarówno w procesie wytwarzania, jak i jako końcowy produkt. Irina stara się łączyć w swych pracach funkcjonalność, która jest jedną z podstaw projektowania z pięknem, rozumianym jako harmonia, równowaga i naturalność. W 2016 roku razem z projektantką i artystką Olgą Milczyńską założyła studio projektowe August.

Irina Grishina 6 grudnia weźmie udział w dyskusji „Kobiety w designie”, która odbędzie się w trakcie Forum Dobrego Designu w Warszawie. Wstęp wolny, rejestracja:


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *