Regulamin konkursu Dobry Design 2020

Regulamin konkursu Dobry Design 2020

REGULAMIN KONKURSU „DOBRY DESIGN 2020”
Treść Regulaminu jest dostępna w siedzibie Organizatora oraz na stronach www.dobrzemieszkaj.pl i forumdobregodesignu.pl

CEL KONKURSU:
Wyłonienie najlepszych i najciekawszych produktów oraz rozwiązań przeznaczonych do wyposażenia i wystroju wnętrz. Nagrodzonym produktom zostanie nadany tytuł „Dobry Design 2020”. Organizatorem Konkursu „Dobry Design 2020” jest wydawnictwo Publikator Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, ul. Cieszyńska 3A, 15-425 Białystok (zwane dalej Organizatorem).

JURY:
1. Jury Konkursu „Dobry Design 2020” będzie złożone wyłącznie z zewnętrznych ekspertów
z dziedziny projektowania wnętrz. W skład Jury zaproszonych zostało 150 architektów
i projektantów wnętrz.
2. W skład Jury nagrody „Dobry Design 2020 – Nagroda Konsumenta” wejdą Użytkownicy serwisu www.dobrzemieszkaj.pl oraz Fani profilu czasopisma Dobrze Mieszkaj na Facebooku.
3. W skład Jury nagrody „Dobry Design 2020 – Nagroda Redakcji” wchodzi redakcja magazynu Dobrze Mieszkaj i serwisu Dobrzemieszkaj.pl.
4. Jury ocenia produkty uwzględniając następujące kryteria:
a. walory wzornicze i użytkowe produktu,
b. jakość wykonania,
c. relację ceny do jakości,
d. nowatorstwo rozwiązań,
e. zgodność z obowiązującymi normami i zasadami konsumenckimi.
5. Składowe ocen Jury są tajne i nie podlegają publikacji, ocena jest dokonywana metodą opisową.

PRZEBIEG KONKURSU:
1. Konkurs rozpoczyna się 3 czerwca 2019 r.
2. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać produkty do Biura Konkursu „Dobry Design 2020” do dnia 27 września 2019 r.
3. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi do 10 listopada 2019 r., ogłoszenie wyników i wręczenie tytułów nastąpi podczas Forum Dobrego Designu, które odbędzie się w dniu 5.12.2019 r. w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Organizator zastrzega możliwość poinformowania indywidualnie Uczestnika o jego wygranej, w celu zagwarantowania jego uczestnictwa w oficjalnym ogłoszeniu wyników.
4. Spośród zgłoszonych do Konkursu produktów Jury w każdej z 12 kategorii wybierze maksymalnie jeden produkt, który zostanie nagrodzony tytułem „Dobry Design 2020” i dowolną liczbę produktów, którym zostaną przyznane tytuły „Wyróżnienie Dobry Design 2020”.
5. Nagroda Konsumenta zostanie przyznana w wyniku głosowania Internautów dla maksymalnie jednego produktu spośród wszystkich zgłoszonych.
6. Nagroda Redakcji zostanie przyznana w wyniku głosowania redaktorów i dziennikarzy magazynu Dobrze Mieszkaj i portalu Dobrzemieszkaj.pl dla maksymalnie jednego produktu spośród wszystkich zgłoszonych.
7. Uczestnicy, którzy otrzymają nagrody są uprawnieni z ich korzystania i publikowania o nich informacji dopiero po oficjalnym ich wręczeniu w dniu 5 grudnia 2019 roku.

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:
1. Uprawnionymi do wzięcia udziału w Konkursie są Producenci oraz Dystrybutorzy, którzy prowadzą działalność na terenie Polski.
2. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy i przedstawiciele Organizatora, osoby uczestniczące w przygotowaniu i prowadzeniu Konkursu, jurorzy Konkursu oraz członkowie ich najbliższej rodziny.
3. Producent zgłaszający ten sam produkt ma pierwszeństwo przed Dystrybutorem, bez względu na datę wpłynięcia zgłoszenia.
4. Liczba produktów zgłaszanych przez Uczestnika do Konkursu jest nieograniczona.
5. Opłata zgłoszeniowa do konkursu Dobry Design 2020 wynosi:
a. 2180 zł netto do trzech zgłoszonych produktów do wybranych kategorii konkursowych
b. 2500 zł netto za cztery zgłoszone produkty do wybranych kategorii konkursowych
c. 2700 zł netto za pięć zgłoszonych produktów do wybranych kategorii konkursowych
d. za każdy kolejny produkt zgłaszany do konkursu (szósty i więcej) do wybranych kategorii konkursowych opłata wynosi 500 zł netto.

6. PROMOCYJNE ZASADY ZGŁOSZEŃ: W przypadku przesłania zgłoszenia w postaci Karty Rejestracyjnej do dnia 14 sierpnia 2019 r., w ramach opłaty zgłoszeniowej Uczestnik może zgłosić jeden produkt więcej, i tak:
a. 2180 zł netto do czterech zgłoszonych produktów do wybranych kategorii konkursowych
b. 2500 zł netto za pięć zgłoszonych produktów do wybranych kategorii konkursowych
c. 2700 zł netto za sześć zgłoszonych produktów do wybranych kategorii konkursowych
d. za każdy kolejny produkt zgłaszany do konkursu (siódmy i więcej) do wybranych kategorii konkursowych opłata wynosi 500 zł netto.

7. Zgłoszenie produktu do Konkursu odbywa się poprzez nadesłanie do Biura Konkursu „Dobry Design 2020” w terminie do 27 września 2019 r. wypełnionej Karty Rejestracyjnej i Karty Produktu wraz z dokumentacją (materiał ilustracyjny, opis techniczny, katalog, instrukcja użytkowania
i montażu) oraz potwierdzenia wpłaty z tytułu zgłoszenia do Konkursu.
8. Zgłoszenia można przesyłać do Biura Konkursu:
a. Mailowo na adres: dobrydesign@publikator.com.pl
b. Faksem na numer 85 71 94 669
c. Pisemnie na adres: Biuro Konkursu „Dobry Design 2020” Publikator Sp. z o.o., ul. Cieszyńska 3a, 15-425 Białystok.
9. Firmy zgłaszające produkty do Konkursu zobowiązują się dostarczyć do 20 września 2019 r. materiały ilustracyjne niezbędne do prezentacji produktów (fotografie – min. wymiary 10×15 cm, pliki elektroniczne – tiff, jpg, eps; rozdzielczość min. 300 dpi przy podstawie min. 10 cm).
10. Jury może przyznać tytuł „Dobry Design 2020”, który jest oznaczeniem najlepszego produktu w danej kategorii spośród zgłoszonych do konkursu, maksymalnie jednemu produktowi z każdej kategorii. W sytuacji gdy liczba produktów zgłoszonych do jednej kategorii jest większa niż 10, jury zastrzega sobie możliwość przyznania więcej niż jednego tytułu „Dobry Design 2020” w danej kategorii. Jury może przyznać również dowolną liczbę tytułów „Wyróżnienie Dobry Design 2020” w każdej kategorii, maksymalnie jeden tytuł „Dobry Design 2020 – Nagroda Konsumenta” spośród wszystkich zgłoszonych produktów oraz maksymalnie jeden tytuł „Dobry Design 2020 – Nagroda Redakcji”.

KATEGORIE KONKURSOWE:
Do Konkursu „Dobry Design 2020” można zgłaszać produkty w następujących kategoriach:

1. PRZESTRZEŃ POKOJU DZIENNEGO
(m.in.: kolekcje mebli, pojedyncze meble wypoczynkowe, pojedyncze meble użytkowe, tkaniny i dekoracje salonu, kominki i biokominki, oświetlenie, grzejniki i systemy ogrzewania)

2. PRZESTRZEŃ SYPIALNI I GARDEROBY
(m.in.: kolekcje mebli, pojedyncze meble użytkowe, łóżka, materace, szafy i systemy przesuwne, dekoracje, akcesoria i wyposażenie, grzejniki i systemy ogrzewania, oświetlenie)

3. PRZESTRZEŃ KUCHNI i JADALNI
(m.in.: meble kuchenne, fronty meblowe i uchwyty meblowe, systemy organizacji szafek i szuflad, systemy segregacji odpadów, blaty kuchenne, zlewozmywaki, baterie, dekoracje, akcesoria i wyposażenie kuchni, tekstylia kuchenne, naczynia, narzędzia kuchenne, listwy, itp, kolekcje mebli jadalnianych, komody, witryny, inne meble do przechowywania, grzejniki i systemy ogrzewania, stoły i krzesła do jadalni)

4. PRZESTRZEŃ ŁAZIENKI
(m.in.: baterie, wyroby sanitarne z ceramiki i innych materiałów, wanny, kabiny prysznicowe, brodziki, hydromasaż i wellness (systemy hydromasażu itp.), zestawy, kolumny i panele prysznicowe, meble łazienkowe, grzejniki i systemy ogrzewania, instalacje łazienkowe, systemy podtynkowe, systemy odpływowe itp, akcesoria łazienkowe i dekoracje łazienki, lustra, uchwyty, zasłony prysznicowe, tekstylia, itp., chemia w łazience, całościowe aranżacje łazienek, oświetlenie)

5. PRZESTRZEŃ DZIECKA
(m.in.: kolekcje mebli, pojedyncze meble użytkowe: łóżka, krzesła, biurka, szafy, dekoracje, akcesoria, oświetlenie)

6. PODŁOGI I ŚCIANY
(m.in.: panele, deski, płytki podłogowe i ścienne, inne materiały na podłogi, środki do konserwacji i pielęgnacji podłóg, farby, tynki, tapety, fototapety, inne materiały na ściany, dekoracje ścian, profile i listwy, schody)

7. DRZWI I OKNA
(m.in.: zewnętrzne, wewnętrzne, dekoracje okien, akcesoria, kompleksowa stolarka otworowa)
8. OTOCZENIE DOMU
(m.in.: ogrodzenia i bramy garażowe, meble ogrodowe, materiały na nawierzchnie i elewacje, narzędzia i akcesoria, oświetlenie zewnętrze)

9. NOWOCZESNE TECHNOLOGIE
(m.in.: inteligentne systemy sterowania, systemy alarmowe, domofony, sprzęt audiowizualny, sprzęt audio, konsole do gier, sprzęt foto i video, komputery, tablety, telefony)

10. AGD
(m.in.: małe do kuchni, duże do kuchni: wolnostojące i do zabudowy, małe do łazienki, duże do łazienki: wolnostojące i do zabudowy)

11. WNĘTRZA I OBIEKTY PUBLICZNE
(m.in.: meble pracownicze, meble hotelowe, meble gabinetowe, meble konferencyjne, meble biurowe, systemy mebli, pojedyncze meble, oświetlenie, wyposażenie sklepów, dekoracje, tekstylia, mała architektura: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery itp., sufity, łazienka publiczna)

12. SOFTWARE I HARDWARE DLA ARCHITEKTA
(m.in.: programy do projektowania wnętrz, programy do wizualizacji 3D, aplikacje webowe, drukarki i drukarki 3D, komputery)

13. PROJEKT WNĘTRZA MIESZKALNEGO
(kategoria przeznaczona dla projektów wnętrz domów i mieszkań, zarówno zrealizowanych, jak i będących w fazie koncepcji)

14. PROJEKT WNĘTRZA PUBLICZNEGO
(kategoria przeznaczona dla projektów wnętrz komercyjnych, zarówno zrealizowanych, jak i będących w fazie koncepcji)

W przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń do ww. kategorii Organizator zastrzega sobie prawo jej usunięcia lub zmiany jej nazwy. Organizator zastrzega sobie również prawo do dodania nowych kategorii do dnia 20 września 2019 r. Organizator zastrzega sobie prawo do przeniesienia danego produktu – po konsultacji ze zgłaszającym produkt Uczestnikiem Konkursu – do innej kategorii konkursowej w większym stopniu adekwatnej dla tego produktu.

OBOWIĄZKI UCZESTNIKA:
1. Uczestnik zgłaszając chęć wzięcia udziału w Konkursie „Dobry Design 2020” zobowiązuje się przesłać do 27 września 2019 r. wypełnioną Kartę Rejestracyjną i Kartę Produktu wraz z dokumentacją (materiał ilustracyjny, opis techniczny, katalog, instrukcja użytkowania i montażu) na adres Biura Konkursu.
2. Uczestnik zobowiązuje się uiścić wszelkie opłaty konkursowe oraz stosować się do postanowień zawartych w Regulaminie Konkursu.
3. Wyniki Konkursu nie podlegają odwołaniu.

ŚWIADCZENIA ORGANIZATORA:
1. Laureaci Konkursu otrzymują od Organizatora statuetkę „Dobry Design 2020”, „Wyróżnienie Dobry Design 2020”, „Dobry Design 2020 – Nagroda Konsumenta” oraz „Dobry Design 2020 – Nagroda Redakcji”.
2. Laureaci mają prawo do oznakowania nagrodzonych produktów znakiem „Dobry Design 2020”, jak również używać tych znaków do własnych celów promocyjnych i reklamowych.
3. Organizator zobowiązuje się do zaprezentowania (min. 1/6 strony) nagrodzonych produktów na łamach wydania 2/2020 (luty) czasopisma Dobrze Mieszkaj oraz prezentacji wszystkich zgłoszonych do Konkursu produktów na łamach serwisu www.dobrzemieszkaj.pl.
4. Organizator zobowiązuje się do czynnego promowania Konkursu na łamach zewnętrznych branżowych i konsumenckich tytułów prasowych zarówno elektronicznych, jak i papierowych.
5. Organizator zobowiązuje się do wydania specjalnego katalogu konkursowego Dobry Design 2020 w formie elektronicznej, w którym zaprezentuje produkty zgłoszone do Konkursu do dnia 20 września 2019 r. Katalog w wersji elektronicznej będzie dostępny wszystkim użytkownikom serwisu www.dobrzemieszkaj.pl, zostanie także przesłany za pośrednictwem newslettera do baz użytkowników portali konsumenckich Wydawnictwa Publikator.
6. Organizator zobowiązuje się do stworzenia e-raportu „Forum Dobrego Designu 2019”, w którym zaprezentuje zwycięzców Konkursu Dobry Design 2020. E-raport będzie rozsyłany e-mailowo do użytkowników serwisu Dobrzemieszkaj.pl oraz dostępny do pobrania na portalu Dobrzemieszkaj.pl.
7. Organizator zobowiązuje się do wysłania do użytkowników serwisu www.dobrzemieszkaj.pl newslettera informującego o przebiegu i wynikach Konkursu „Dobry Design 2020”.
8. Organizator zobowiązuje się stworzyć w serwisie www.dobrzemieszkaj.pl odrębną sekcję „Dobry Design” i umieszczać w niej wszelkie informacje związane z Konkursem.
9. Organizator zobowiązuje się do zamieszczania wszelkich informacji związanych z Konkursem na łamach serwisu www.dobrzemieszkaj.pl oraz na fanpage’u Dobrze Mieszkaj.
10. Organizator zobowiązuje się do promocji konkursu Dobry Design 2020 w mediach społecznościowych Organizatora: Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Youtube
11. Organizator nie zwraca Uczestnikowi opłaty zgłoszeniowej niezależnie od wyników i przebiegu Konkursu, a w szczególności nie zwraca opłaty zgłoszeniowej w przypadku odpadnięcia Uczestnika z Konkursu lub jego nieprzeprowadzenia ze względu na zbyt małą ilość zgłoszeń.

PRAWA AUTORSKIE:
1. Uczestnik, zgłaszając produkt do udziału w Konkursie, udziela Organizatorowi bezpłatnej licencji na wszelkie działania związane ze zwielokrotnianiem, kopiowaniem, rozpowszechnianiem i publikacją przesłanych materiałów (zdjęcia, opisy) na łamach wszelkich wydawnictw promujących Konkurs oraz mediów papierowych i elektronicznych go opisujących.
2. Uczestnik zgłaszając produkt do udziału w Konkursie, gwarantuje że ma prawa do udzielenia powyższej licencji.
2. Organizator ma nieograniczone prawo do publikacji nadesłanych materiałów w katalogach, czasopismach i stronach internetowych.

DANE OSOBOWE:
1. Administratorami (współadministratorami) danych osobowych zebranych w trakcie rejestracji i zgłoszenia na konkurs są: PTWP-ONLINE Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach jako wydawca serwisów internetowych oraz zarządca systemów informatycznych służących do obsługi rejestracji lub zgłoszeń oraz wspierania innych usług świadczonych przez spółki Grupy PTWP oraz Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A. z siedzibą w Katowicach, jako spółka matka w Grupie PTWP, organizator konkursu, wydawca prasy, organizator eventów i dostawca innych usług dostępnych za pośrednictwem tych serwisów.
2. Wspólne dane kontaktowe współadministratorów: Plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice; odo@ptwp.pl
3. Zebrane w formularzu rejestracyjnym dane osobowe przetwarzane będą w celu:
a. identyfikacji zgłoszenia i procedowania kolejnych etapów konkursu, w tym kontaktowania się ze zgłaszającym, uzyskiwania dodatkowych informacji wyjaśniających dotyczących zgłoszenia i zgłaszanych do konkursu osób/przedmiotów/zdarzeń, informowania o wynikach konkursu oraz uzgadniania udziału uczestnika w ceremonii wręczenia nagród,
b. informowania o kolejnych edycjach lub podobnych konkursach, marketingu bezpośredniego usług i komunikowania się administratora danych z uczestnikiem, w formie korespondencji pisemnej, elektronicznej lub z wykorzystaniem urządzeń telekomunikacyjnych (telefony, SMS).
4. Przetwarzania danych polegające na zbieraniu, przechowywaniu i udostępnianiu danych z formularza rejestracyjnego lub zgłoszeniowego jest niezbędne do wypełnienia ww. prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez ww. administratorów. W przypadku niektórych danych lub szczególnych rodzajów przetwarzania, których nie można uznać za niezbędne do wypełnienia ww. celów lub w przypadku celów, których nie można uznać za wystarczająco usprawiedliwione, administrator może prosić o wyrażenie odrębnej zgody. Wtedy podstawą przetwarzania będzie zgoda uczestnika.
5. Dane przetwarzane będą wyłącznie przez czas niezbędny do realizacji celów przetwarzania, nie dłużej jednak niż do momentu zgłoszenia odpowiedniego sprzeciwu wobec przetwarzania lub cofnięcia zgody na dane przetwarzanie. W każdej chwili możesz zgłosić sprzeciw wobec przetwarzania lub danego rodzaju przetwarzania lub wycofać udzielone zgody pod tym linkiem/pod adresem odo@ptwp.pl.
6. Osoba, której dane osobowe zostały przekazane podczas zgłoszenia/rejestracji uprawniona jest do dostępu do swoich danych oraz do ich poprawiania. Osoba ta może w każdym czasie zażądać sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania swoich danych; przysługuje jej także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec danego przetwarzania oraz prawo do wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, na warunkach określonych we właściwych przepisach prawa.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
1. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania Konkursu ze względu na zbyt małą ilość zgłoszeń oraz do usunięcia z Konkursu pojedynczego Uczestnika ze względu na złamanie przez niego regulaminu.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za przesłane produkty, nośniki oraz wszelkie materiały prasowe. Nie ponosi także odpowiedzialności za uszkodzenie ww. sprzętów
w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia. Organizator nie jest zobowiązany do zwrotu przesłanych produktów, nośników lub materiałów prasowych, przedmioty te zostają u Organizatora.
3. Całkowitą odpowiedzialność za treść przesłanych zgłoszeń ponoszą Uczestnicy Konkursu.
W przypadku skierowania przez osoby trzecie jakichkolwiek roszczeń przeciwko Organizatorowi
z tego tytułu Uczestnik Konkursu zobowiązuje się do przejęcia odpowiedzialności za te roszczenia i naprawienia wszelkich szkód, a także pokrycia wszelkich kosztów poniesionych przez Organizatora w związku ze zgłoszeniem takich roszczeń.

ORGANIZATOR:
Publikator Sp. z o. o., Biuro Konkursu „Dobry Design 2020”
ul. Cieszyńska 3a, 15-425 Białystok
tel. 609 792 074, Fax: 85 71 94 669
e-mail: dobrydesign@publikator.com.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *