Jan Garstka

Jan Garstka

Spółdzielnia Pracy Projektantów „TAKŁADNIE”

Studiował na wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i Wzornictwie na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Hochschule Für Gestaltung Schwäbisch Gmünd. Zajmuje się badaniem korespondencji nauki i sztuki ze szczególnym uwzględnieniem społecznego oddziaływania działalności naukowej i projektowej. Związany z dziedziną neuroestetyki, a w pracy dyplomowej opracował systemy projektowania przestrzeni publicznej dla osób z zaburzeniami widzenia kolorów.

Uczestniczy w ogólnopolskich zjazdach przedstawicieli uczelni artystycznych, organizuje koncerty, wystawy, wydarzenia artystyczne, warsztaty i szkolenia. Aktywnie zaangażowany w zmiany regulacji prawnych w poprawie jakości kształcenia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, członek Rady Uczelni.

Prezes Spółdzielni Projektantów TAKŁADNIE zaangażowanej w rynek produkcyjny, artystyczny oraz marketingowy. Pozostaje w kontakcie ze swoim środowiskiem jako uczestnik wielu projektów z czołowymi markami polskimi, instytucjami kultury oraz nagrodzonymi artystami.

Wraz z firmą Politura uzyskał nagrodę “Must Have” za implementację krzesła “Lotos” Romualda Ferensa. Jego projekty były pokazywane na targach designu w tym Dutch Design Week w 2019 roku.

Bierze udział w sesjach:

  • Design, który zbliża. Short stories. Young Power – młodzi, polscy projektanci o sztuce projektowania w cyfrowej erze

     

    Design, który zbliża. Short stories. Young Power – młodzi, polscy projektanci o sztuce projektowania w cyfrowej erze

    Young Power, młodzi, polscy projektanci o sztuce projektowania w cyfrowej erze


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *