Dobry Design 2019: po raz ósmy rozdaliśmy nagrody w konkursie

Dobry Design 2019: po raz ósmy rozdaliśmy nagrody w konkursie

Uroczystym zwieńczeniem VI edycji Forum Dobrego Designu była gala wręczenia nagród w konkursie Dobry Design 2019. W tym roku plebiscyt już po raz ósmy zorganizował magazyn Dobrze Mieszkaj.

Uroczystość poprowadziła dziennikarka telewizyjna Anna Senkara. Na scenie towarzyszyła jej również dyrektor wydawnicza wydawnictwa Publikator, Justyna Łotowska, Ewa Kozioł – redaktor naczelna magazynu Dobrze Mieszkaj oraz Tomasz Szurawski, prezes firmy Publikator.

Konkurs Dobry Design wyróżnia najlepsze, najciekawsze produkty wnętrzarskie oraz rozwiązania, które odmieniają przestrzenie naszych domów i mieszkań. Nasi dziennikarze, którzy na co dzień pracują nad magazynem Dobrze Mieszkaj i portalem dobrzemieszkaj.pl, każdego dnia kontaktują się z projektantami, architektami i twórcami wyposażenia wnętrz. Śledzą światowe trendy, uczestniczą w największych targach, a także konferencjach w Polsce i na świecie. Wszystko po to, by z dobrym designem być na co dzień i móc Państwu przekazać to, co wydaje nam się najciekawsze. A konkurs Dobry Design 2019 jest swego rodzaju podsumowaniem tego, co najlepszego wydarzyło się na tym rynku w ostatnim czasie. Bardzo dziękujemy, że jesteście Państwo z nami! – mówiła Justyna Łotowska.

Dziękując jurorom za udział w konkursie i merytoryczne oceny zgłoszonych produktów, Ewa Kozioł powiedziała: W tym roku zaprosiliśmy do grona jurorów aż 150 projektantów i architektów wnętrz. Możemy z dumą powiedzieć, że to niezwykle liczne grono osób z całej Polski, a nawet spoza jej granic, zdecydowało, kto w tym roku zasługuje na tytuł Dobry Design. Wielu z nich jest z nami dzisiaj na gali, dlatego w tym miejscu chciałabym naszym szanownym jurorom serdecznie podziękować za współtworzenie wspólnie z nami inicjatywy, jaką jest Konkurs Dobry Design.

Konkurs Dobry Design to projekt, mający na celu wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Ponad 200 produktów zgłoszonych w tegorocznej, ósmej edycji plebiscytu oceniło profesjonalne jury złożone z 150 projektantów i architektów wnętrz!

Nagrody i wyróżnienia przyznano w 12 kategoriach. W tej edycji konkursu, podobnie jak w poprzedniej, z uwagi na dużą ilość zgłoszonych produktów w kategorii Przestrzeń Łazienki, organizator zdecydował się przyznać aż dwie nagrody główne ex aequo. Swoją nagrodę przyznała również Redakcja magazynu „Dobrze Mieszkaj”, a także Konsumenci w głosowaniu internetowym.

W sumie wręczono 15 statuetek i wyróżniono 17 produktów. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie Dobry Design 2019.

1. Kategoria: Przestrzeń pokoju dziennego

NAGRODA GŁÓWNA: Grzejnik Mono Beam i Bryce/Vasco

Dziękując jurorom za przyznaną nagrodę Patrycja Michałek, Product Manager firmy Vasco zwróciła uwagę na minimalistyczny design grzejników Mono Beam i Bryce. Pozostajemy cały czas w zgodzie z maksymą „mniej znaczy więcej” – powiedziała.

WYRÓŻNIENIA:
Lampa Geometric P0271, Maxlight/MaxFliz
Marlin Indigo – dywan łatwoczyszczący by Carpet Decor/Fargotex

2. Kategoria: Przestrzeń sypialni i garderoby

NAGRODA GŁÓWNA: Scandi Slim – duże, okrągłe lustro w cienkiej ramce/GieraDesign

Jesteśmy niewielką firmą, dopiero startujemy na rynku i bardzo zależy nam na opinii środowiska architektów – mówił odbierając statuetkę Michał Giera, właściciel firmy GieraDesign. Dlatego ta nagroda jest dla nas szczególnie cenna – dodał.

WYRÓŻNIENIE: grzejnik dekoracyjny Arran/Purmo

3. Kategoria: Przestrzeń kuchni i jadalni

NAGRODA GŁÓWNA: laminat Rauvisio Brilliant/Rehau

Uznanie środowiska architektów jest dla nas bardzo ważne i dlatego szczególnie doceniamy przyznanie nam tej nagrody – powiedział Patryk Gagatek, dyrektor marketingu Rehau. Jest to potwierdzenie wieloletniej pracy całego zespołu Rehau nad wprowadzeniem produktu funkcjonalnego i jednocześnie wpisującego się w aktualne trendy wzornicze.

WYRÓŻNIENIE: kolekcja mebli Manu/A&K

4. Kategoria: Przestrzeń łazienki

NAGRODA GŁÓWNA ex aequo:
kabina prysznicowa Essenza New KDJ Black/Radaway
Mori – brodziki konglomeratowe ze strukturą kamienia naturalnego/New Trendy

Cieszymy się, że design, który tworzymy spotkał się z uznaniem profesjonalnego jury – powiedziała odbierając nagrodę Hanna Błaszak, dyrektor marketingu Radaway.

Już Coco Chanel mówiła, że kolor czarny detronizuje wszystko. Bardzo nam miło, że właśnie czarnym brodzikiem Mori udało nam się w tym roku pokonać  konkurencję – powiedziała Aleksandra Nowocień-Żukowska, kierownik działu marketingu New Trendy.

WYRÓŻNIENIA:
kolekcja Barro/Ceramika Paradyż
kolekcja umywalek Lena/Marmorin Design
wanna Raina/Roca Polska
suszarka elektryczna Sushi/Instal-Projekt (projekt: Katarzyna Rybarczyk i Adam Pulwicki)

5. Kategoria: AGD

NAGRODA GŁÓWNA: Mythos 2gether/Franke

Mythos 2gether to dwa urządzenia: okap i płyta indukcyjna, zintegrowane w jednym. Okap jest zupełnie niewidoczny, ukryty pod blatem. Dzięki temu jest to naszym zdaniem doskonały produkt dla architektów, który pozwala uwolnić przestrzeń nad płytą kuchenną – powiedziała odbierając nagrodę Katarzyna Niezabitowska-Baj, Marketing Specjalist Franke Polska.

WYRÓŻNIENIE: ekspres Z6 Diamond Black/Jura

6. Kategoria: Przestrzeń dziecka

NAGRODA GŁÓWNA: kolekcja mebli Stige/VOX

Anna Małysz-Tyczyńska, specjalista ds. PR marki VOX dziękowała w imieniu producenta i projektantów kolekcji Stige: Bartłomieja Pawlaka i Łukasza Stawarskiego: Cieszy nas, że nietypowe rozwiązania zastosowane w tej kolekcji zostały docenione przez jury. Znaczy to, że warto kroczyć takimi nieoczywistymi ścieżkami.

WYRÓŻNIENIE: kolekcja mebli Meet Me/Lenart

7. Kategoria: Podłogi i ściany

NAGRODA GŁÓWNA: Jodełka Francuska/Kaczkan

Jacek Sitek, specjalista ds. klientów biznesowych firmy Kaczkan dziękował za przyznaną nagrodę w imieniu własnym, wszystkich pracowników i zarządu firmy Kaczkan, a także w imieniu prezesa firmy – Pana Józefa Waldemara Kaczkana.

WYRÓŻNIENIE:
FertigDeska Design Experience Maxi/Jawor-Parkiet
kolekcja Marquina/Cerrad
Finishparkiet Draw/Finishparkiet

8. Kategoria: Drzwi i okna

NAGRODA GŁÓWNA: okno wielkoformatowe HX 300/Internorm

WYRÓŻNIENIE: okno do dachów płaskich DXW /Fakro

9. Kategoria: Nowoczesne technologie

NAGRODA GŁÓWNA: bezprzewodowa kamera C6T/EZVIZ

Jest mi niezmiernie miło, że grono specjalistów, architektów zasiadających w jury, doceniło nie tylko walory funkcjonalne produktu takiego jak kamera wewnętrzna, wpisująca się w trendy smart home, ale również walory estetyczne produktu – powiedział Tomasz Kowalewski, regionalny menadżer sprzedaży Ezviz.

WYRÓŻNIENIE: kamera wewnętrzna/Somfy

10. Kategoria: Otoczenie domu

NAGRODA GŁÓWNA: dachówka płaska Orea 9/Wienerberger

Ceramika, obok drewna i kamienia od zawsze towarzyszy architekturze. Dachówka Orea 9 jest przykładem na to, jak ten szlachetny materiał ceramiczny można przedstawić w nowoczesnym, minimalistycznym wydaniu – powiedział odbierając nagrodę Maciej Brzozowski, product manager ds. pokryć dachowych Wienerberger.

11. Kategoria: Wnętrza publiczne

NAGRODA GŁÓWNA: stół Vagabond/Kinnarps

Stół Vagabond został zaprojektowany przez kobietę: Marię Oskarsson z myślą o zastosowaniu w przestrzeniach coworkingowych. Ta nagroda to dla nas kolejne potwierdzenie, że Kinnarps robi dobry design – powiedziała Aleksandra Krawsz-Kubica, marketing i PR manager Kinnarps.

WYRÓŻNIENIE: toaleta publiczna w Płocku/Geberit

12. Kategoria: Software i hardware dla architekta

NAGRODA GŁÓWNA: VinterioR/CAD Projekt K&A

Dziękuję bardzo w imieniu całego zespołu CAD Projekt K&A i mam nadzieję, że dzięki tej nagrodzie uda nam się otworzyć gwiezdne wrota do wyobraźni, gdzie prezentacja projektu jest na zupełnie innym poziomie. Na poziomie no limit – powiedziała Justyna Drogowska, marketing i PR manager CAD Projekt K&A.

WYRÓŻNIENIE: Vectorworks Architect/Design Express

13. NAGRODA INTERNAUTÓW

Opal – system drzwi uchylnych/Komandor

To wspaniały mikołajkowy prezent przyznany przez konsumentów, czyli naszych bezpośrednich odbiorców. Tym bardziej nas cieszy – mówiła Ewelina Karasek, marketing manager firmy Komandor.

14. NAGRODA REDAKCJI

kaskada łazienkowa 080W firmy Vola/Mirad

Zarówno firma Mirad, jak i Vola to małe, rodzinne przedsiębiorstwa. Tym bardziej cieszy nas, że zostaliśmy dostrzeżeni i docenieni przez redakcję magazynu Dobrze Mieszkaj – powiedział Radosław Sychowiec, właściciel firmy Mirad odbierając nagrodę.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *