Koniec kultury jednorazowych opakowań? O designie zrównoważonym na sesji inaugurującej FDD 2018

Koniec kultury jednorazowych opakowań? O designie zrównoważonym na sesji inaugurującej FDD 2018

Design wykorzystujący innowacje, czerpiący z natury i wierny zasadom zrównoważonego rozwoju to ogromna siła, która może wyrwać nas ze sztucznych środowisk i kultury jednorazowych opakowań. Projektowanie zrównoważone to główny wątek tematyczny tegorocznego Forum Dobrego Designu, które już 6 grudnia odbędzie się w Warszawie. Kto weźmie udział w sesji inaugurującej wydarzenie?

Spotkanie rozpoczną wystąpienia Gości Specjalnych – designerów, dla których zrównoważony design i innowacyjność stanowią wartość, którą warto propagować i zgodnie z którą warto tworzyć. Jednym z Gości Specjalnych będzie m.in. Adital Ela, projektantka, założycielka TERRA bio design i studia projektowego S-SENSE-DESIGN, propagatorka idei designu zrównoważonego, nauczycielka akademicka (Holon Institute of Technology, Izrael), mówca TED. Wydarzenie otworzy także wystąpienie Umuta Yamaca, brytyjskiego designera, współpracującego m.in. z marką Moooi.

Goście Specjalni Forum Dobrego Designu oraz polscy eksperci, projektanci i architekci wezmą także udział w sesji inauguracyjnej poświęconej idei designu zrównoważonego. Porozmawiamy o tym czy w kulturze masowej konsumpcji i przesytu zielony design i architektura, recykling i oszczędzanie mogą być czymś więcej niż trendem, ale całościowym pomysłem na życie. Czym jest design zrównoważony? W jaki sposób połączyć tę ideę z innowacyjnością, w jaki sposób idee obrócić w rzeczywiste działania? Jak działania proekologiczne ze strony designerów/architektów/marek mogą faktycznie zmienić i zmieniają oblicze naszych domów, miast, społeczności. Na jakie inicjatywy na świecie warto szczególnie zwrócić uwagę? Jaka czeka nas przyszłość?

Potwierdzeni uczestnicy dyskusji inauguracyjnej (dyskusja będzie tłumaczona symultanicznie angielski/polski):
– Krzysztof Chróścielewski, kierownik, Katedra Wzornictwa, Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, designer
– Adital Ela, designer, założycielka, CEO, CRIATERRA Earth Technologies
– Jerzy Łątka, architekt, założyciel pracowni Archi-tektura
– Łukasz Nowacki, eko-designer, prezes, Fundacja Transformacja, dyrektor zarządzający, Polski Instytut Badawczy Permakultura
– Tomek Rygalik, designer, założyciel marki TRE
– Umut Yamac, architekt, designer
Moderacja: Anna Senkara, dziennikarka


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *