Krystyna Łuczak-Surówka o kobietach w designie na FDD 2018

Krystyna Łuczak-Surówka o kobietach w designie na FDD 2018

Jest jednym z największych w Polsce ekspertów od wzornictwa. Już 6 grudnia będzie prelegentką zbliżającego się Forum Dobrego Designu 2018.

Dr Krystyna Łuczak-Surówka to historyk i krytyk designu. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki UJ, gdzie jako pierwsza obroniła pracę magisterską, a następnie doktorską z historii polskiego wzornictwa.

Wykładowca warszawskiej ASP. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu designu na uczelniach wyższych oraz dla instytucji i firm. Autorka wielu publikacji z zakresu historii i teorii designu. Kuratorka wystaw. Kolekcjonerka polskiego designu. Zapraszana przez największe koncerny i firmy jako gość specjalny.

Prowadzi własną firmę DESIGN BY PL i pisze o polskim wzornictwie na stronie designby.pl. Współtwórczyni marki VZÓR przywracającej klasyki polskiego wzornictwa. Założycielka i organizator akcji charytatywnej DESIGN DLA ZWIERZĄT. Przez swoich studentów nazywana „panią od designu”. Jeden z ekspertów w filmie „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa” produkcji Domo.tv – Canal+. Zaraża wszystkich swoją pasją.

6 grudnia Krystyna Łuczak-Surówka weźmie udział w sesji dyskusyjnej „Kobiety w designie”, która odbędzie się w trakcie Forum Dobrego Designu 2018.

Forum Dobrego Designu – jedno z największych w Polsce wydarzeń poświęconych tematyce designu! To już szósta edycja spotkania dla architektów, projektantów, producentów i dystrybutorów wyposażenia oraz wszystkich, którzy kochają dobry design. Już dziś warto zarezerwować ten dzień!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *