Jakub Wiśniewski

Jakub Wiśniewski

Firma: JMW Architekci

Stanowisko: współzałożyciel, architekt prowadzący

Ukończył studia magisterskie na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej, wyróżniony nagrodą Ministra Infrastruktury za obronioną pracę dyplomową. Stypendysta University of Detroit Mercy Faculty of Architecture w USA. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych pracowniach architektonicznych w Polsce oraz w Niemczech.

Od 2008 roku współzałożyciel, wspólnik i główny projektant w autorskiej pracowni architektonicznej JMW Architekci Krzysztof Jachowicz, Łukasz Michalski, Jakub Wiśniewski.

W portfolio pracowni znajdują się min. kompleksowe, wielobranżowe projekty architektury budynków oraz aranżacji wnętrz prywatnych i komercyjnych, w których pracownia się specjalizuje; w tym showroom-y i salony pokazowe, sklepy, biura oraz restauracje.

Przy współpracy z Laminam Poland zespół JMW Architekci opracował projekt ultranowoczesnej, wielofunkcyjnej, modułowej wyspy kuchennej „MODULTOP” prezentowany podczas ubiegłorocznych targów Salone del Mobile w Mediolanie.

Występuje jako ekspert podczas różnorodnych paneli dyskusyjnych oraz renomowanych imprez targowych związanych z projektowaniem i szeroko rozumianym designem, takich jak: 4 Design Days, Warsaw Home Expo, Forum Dobrego Designu czy Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.

Bierze udział w sesjach:

 • Design 4.0. Nowe technologie i innowacyjne materiały we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych. Cykl prezentacji

   

  Design 4.0. Nowe technologie i innowacyjne materiały we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych. Cykl prezentacji

  Nowatorskie technologie w designie, wyposażeniu i aranżacji wnętrz oraz możliwości, jakie stwarzają  materiały – te zupełnie nowe i te odkrywane na nowo. Rewolucja hi-tech (sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość, big data) i jej wpływ na projektowanie. Jak wirtualna rzeczywistość może odmienić rynek?

  Design 4.0. Nowe technologie i innowacyjne materiały we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych. Cykl prezentacji

  • – architekt, Vectorworks Polska
  • – architekt, Technical Manager, Terapia Urbana
  • – redaktor naczelna, magazyn Dobrze Mieszkaj, redaktor naczelna dobrzemieszkaj.pl
  • – projektant, Marmorin Design Studio
  • – manager ds. kluczowych klientów, Abet Laminati
  • – architekt, ArchiCAD Polska
  • – współzałożyciel, architekt prowadzący, JMW Architekci

Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *