Łukasz Nowacki

Łukasz Nowacki

eko-designer, prezes, Fundacja Transformacja, dyrektor zarządzający, Polski Instytut Badawczy Permakultura

Łukasz Nowacki to entuzjasta, wieloletni praktyk i nauczyciel Permakultury, absolwent kierunku „Ochrona Środowiska” na Uniwersytecie Łódzkim, futurysta, ekodesigner i twórca ogrodów z natury. Założyciel i Prezes Fundacji TRANSFORMACJA, Dyrektor Zarządzający Polskiego Instytutu Badawczego Permakultury (Polish Permaculture Research Institute), pionier ruchu permakultury w Polsce i praktyk projektowania regeneratywnego z ponad 20-letnim dorobkiem. Specjalista w zakresie Ekohydrologii i biotechnologii ekosystemowych. Jest konsultantem w dziedzinie zrównoważonej architektury krajobrazu. Projektant funkcjonalnych Biosystemów: przydomowych systemów odzyskiwania wody oraz stref buforowych Miejskiego Systemu Zarządzania Zasobami Wodnymi w Łodzi – Projekt SWITCH. Propagator i badacz m.in. żyjących maszyn, farm miejskich, jadalnych ogrodów eśnych, alternatywnych źródeł energii. Pasjonat Archilogii i architektury bioklimatycznej.

Obecnie zawodowo zajmuje się projektowaniem permakulturowym oraz doradztwem w zakresie tworzenia siedlisk rodowych funkcjonujących w poszanowaniu Natury. Przewodzi też grupie entuzjastów projektowania regeneratywnego, zogniskowanych wokół Fundacji TRANSFORMACJA, realizując projekty w Polsce i za granicami naszego kraju. Na terenie modelowego gospodarstwa „Dolina Mgieł”, wyżywa się twórczo, demonstrując możliwości holistycznego podejścia do kształtowania naszej przestrzeni życiowej.

Bierze udział w sesjach:

 • Design – z miłości do innowacji i natury

   

  Design – z miłości do innowacji i natury

  Design wykorzystujący innowacje, czerpiący z natury i wierny zasadom zrównoważonego rozwoju to ogromna siła, która może wyrwać nas ze sztucznych środowisk i kultury jednorazowych opakowań. Design odpowiedzialny – jak go wdrażać w życie? Jak tworzyć produkty z metką eko?

  Design – z miłości do innowacji i natury

  • – designer, założycielka, CEO, CRIATERRA Earth Technologies
  • – architekt, założyciel pracowni, Archi-tektura
  • – CEO, Head of Design , Robert Majkut Design
  • – eko-designer, prezes, Fundacja Transformacja, dyrektor zarządzający, Polski Instytut Badawczy Permakultura
  • – designer, założyciel marki , TRE
  • – dziennikarka
  • – architekt, designer, Wielka Brytania

Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *