Laxmi Nazabal

Laxmi Nazabal

Firma: Muka Design Lab

Stanowisko: designer, założyciel

Muka Design Lab to nagradzane studio projektowe z siedzibą w hiszpańskim Bilbao, specjalizujące się we wzornictwie, tworzące w oparciu o idee zrównoważonego projektowania, współpracę z lokalnymi rzemieślnikami, materiałami i technologiami.

Wierzymy w „slow design” – mówią twórcy pracowni, Laxmi Nazabal i Lucas Abajo. – Na co dzień pracujemy z lokalnymi artstami i rzemieślnikami, aby tworzyć przedmioty codziennego użytku, które ludzie, ich użytkownicy, będą kochać. Od tworzonych w zrównoważony sposób mebli po projekty z dziedziny wzornictwa przemysłowego – uważamy, że każdy wielki projekt zaczyna się od historii, która daje mu życie – dodają.

Projekty Muka Design Lab wielokrotnie pojawiały się w najbardziej znanych światowych mediach piszących o designie, były prezentowane na światowych wystawach designu, otrzymały także wiele uznanych międzynarodowych nagród, w tym Red Dota.

Bierze udział w sesjach:

  • Design Talks. Wystąpienia gości specjalnych FDD

     

  • Design, który zbliża. Dyskusja inauguracyjna

     

    Design, który zbliża. Dyskusja inauguracyjna

    Czy można zaprojektować relacje? Jak design pomaga budować więzi między ludźmi, otwierać się na innych, czerpać radość z bycia razem? Architekci, designerzy i obserwatorzy trendów o projektowaniu emocji, potrzebach użytkowników, wrażliwości społecznej i wyzwaniach, jakie stoją dzisiaj przed twórcami designu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *