Marek Łazewski

Marek Łazewski

Firma: LDS Łazewski Depo i Wspólnicy

Stanowisko: wspólnik zarządzający, polski i europejski rzecznik patentowy

Europejski rzecznik patentowy, wspólnik zarządzający w kancelarii LDS Łazewski Depo i Wspólnicy sp.k.

Marek łączy wykształcenie w zakresie ekonomii (biznesu) z wykształceniem prawniczym. Jest magistrem prawa (Uniwersytet Warszawski) oraz ekonomii (Szkoła Główna Handlowa). Studiował także na Uniwersytecie Jagiellońskim (prawo własności przemysłowej) oraz na najlepszych światowych szkołach biznesu (INSEAD we Francji i IESE w Hiszpanii).

Jako rzecznik patentowy zajmuje się głównie sprawami spornymi dotyczącymi patentów, znaków towarowych oraz wzorów; prowadzi szereg skomplikowanych procesów związanych z ochroną patentową farmaceutyków, włącznie z problematyką ochrony zgodnie z doktryną ekwiwalentów.

Marek jest bardzo aktywny w branżowych organizacjach międzynarodowych zajmujących się tworzeniem, harmonizacją i praktyką prawa własności przemysłowej. Występował wielokrotnie jako prelegent oraz brał aktywny udział w pracy tych organizacji. Od września 2018 pełni funkcję Sekretarza Generalnego w zarządzie The International Association for the Protection of Intellectual Property (AIPPI). Jest to wiodąca międzynarodowa organizacja zajmująca się harmonizacją i polityką
w zakresie w szczególności prawa patentowego na całym świecie. Powstała w XIX wieku, a obecnie skupia ponad 9000 członków reprezentujących ponad 125 krajów. Marek jest pierwszym Polakiem, który pełni najwyższą funkcję w tym wiodącym światowym stowarzyszeniu. Daje mu to niepowtarzalny wgląd w tworzenie polityki patentowej oraz w problemy harmonizacji prawa własności przemysłowej na najwyższych szczeblach.

Marek jest od lat rekomendowany przez wiodące międzynarodowe rankingi branżowe takie jak: Chambers & Partners, WTR 1000 – The World’s Leading Trademark Professionals, IAM Patent 1000 – The World’s Leading Patent Professionals.

Bierze udział w sesjach:

  • DESIGN WORKSHOP Warsztaty dla projektantów wnętrz. Niezwykła siła ochrony designu

     


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *